13:24
Семінар для членів ФПБАУ

INTRODUCTION TO XBRL
Семінар для членів ФПБАУ
Сьогодні 25 жовтня 2019 року Хав’єр Мора (Javier Mora)- експерт з фінансової звітності, фахівець компанії EU-FINSTAR «Технічна допомога за пріоритетними напрямками фінансового сектору в Україні», яка здійснює розробку системи таксономії (таксономія – це прийнята регуляторами система подання звітності) представлення фінансової звітності для України (проект фінансується Європейським Союзом) провів навчальний семінар по використанню ХBRL.
XBR у світі (США, Європейський Союз, Австралія, Китай, Японія і ін.) використовується як формат передачі даних, тобто є загальноприйнятою мовою для комунікацій стосовно показників фінансової звітності.
Формат XBRL – це єдиний стандарт який визнає Рада по IFRS починаючи з 2003 року. В Україні 2016-2018 роки йшла підготовка, а з 2019 року звітність за МСФЗ повинна подаватися в XBRL- форматі, що передбачає необхідність володіти системою підготовки інформації для транспортування її з системи бухгалтерського обліку в формат, придатний для XBRL.
Хав’єр Мора детально розкрив не тільки алгоритм переходу в систему XBRL, але і деталізував роботу з усіма додатковими програмними продуктами, які необхідно задіяти для вільного формування інформації у визначеному форматі.
Детально також було розкрито підходи МФУ, яке відповідає за таксономію фінансової звітності і алгоритми вибору форми подання фінансової звітності у залежності від методу подання інформації у Звіті про фінансовий стан. З МСФЗ (IAS) 1 відомо, що можливо два способи структуризації активів – за поділом на поточні і непоточні і за ліквідністю. Це і буде ключовим вибором для інших компонентів фінансової звітності.
Запитань і дискусій було вдосталь. Особливо від аудиторів, адже достовірною вважається звітність, яка підтверджена аудиторським висновком. Постало питання місця аудиторського висновку в системі XBRL
Отже навчання розпочато. Будемо працювати над впровадженням.
Дякуємо організаторам - ФПБАУ і виконавчому директору Валентині Легкій!


г. Киев, бул. Л.Украинки, 26, оф.304Тел.: 044 285-41-41, 093 154-63-07
097 129-57-51, 050 368-45-92
050 470-23-80

                            Аудиторская фирма "Ника Аудит"                                   ucozdon.at.ua